Zaznacz stronę

Alergia na roztocza kurzu

Roztocze kurzu domowego to mikroskopijne pajęczaki żyjące w kurzu domowym. Złuszczony, ludzki naskórek jest ich pożywieniem. Najwięcej roztoczy kurzu znajduje się pod meblami i wszelkiego rodzaju materiałach jak tapicerka meblowa czy dywan. Roztocza kurzu, składają wywołujące alergię białka, które są ich odchodami. Pajęczaki te uwielbiają wilgotne i ciepłe środowisko. Są bardzo żywotne i odporne na temperaturę. Giną dopiero w temperaturach powyżej 60 stopni.

Choć całkowite zwycięstwo nad takim przeciwnikiem jest niemożliwe to można w znaczący sposób ograniczyć ich niekorzystny wpływ na nasz organizm. Syntetyczne włókna wykorzystywane w dzisiejszych czasach przy wytwarzaniu dywanów nie są optymalnym siedliskiem dla roztocza, a dodatkowo często producenci pokrywają swoje dywany substancjami zapobiegającymi osiadaniu się w nich kurzu. Przy odpowiedniej pielęgnacji tapicerek i dywanów, nawet osoby z silną alergią są w stanie normalnie funkcjonować.

Pierwszą i najbardziej oczywistą czynnością jest codzienne odkurzanie. Ale ono nie wystarcza. Cykl rozwojowy roztocza trwa trzy miesiące dlatego zaleca się w takich właśnie okresach przeprowadzić gruntowne pranie dywanów i tapicerek. Najlepsze połączenie daje wysoka temperatura prania parowego z odpowiednimi detergentami. Ale nie zawsze można zastosować tą technikę ze względu na ograniczenia czyszczonych materiałów.

Nasza firma posiada wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt do każdego rodzaju techniki czyszczenia. Dodatkowo możemy pochwalić się wachlarzem specjalistycznych detergentów których próżno szukać u konkurencji. Ale najważniejszym atutem którym najmocniej się chwalimy, jest 16 letnie doświadczenie które pozwala nam dobrać odpowiednią technikę i detergent do danego materiału aby go nie zniszczyć a jednocześnie zapewnić optymalne wyczyszczenie.

Jeżeli mają Państwo stwierdzoną alergię lub podejrzewają ją u siebie lub bliskich, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.